Pierwszy raz na siłowni

 

Każdy, nawet ci piękni i znani byli tu pierwszy raz! Czas na Ciebie!

 

Krok 1. Decyzja.

Ten krok masz już za sobą. Jesteś zdecydowany, zmotywowany i wiesz czego chcesz!

 

Krok 2. Przed.

Przed pójściem na siłownię zachęcamy do zrobienia badań lekarskich. Wiele osób to bagatelizuje. Warto jednak sprawdzić swój stan zdrowia. Dobrym pomysłem jest oddanie krwi - przebadają Cię solidnie, pomożesz komuś i jeszcze dostaniesz pakę czekolad.

Siłownia - określ w jakich godzinach będzie Ci najwygodniej chodzić: rano, a może wieczorem, a może zamiennie. Sprawdź jakie mamy karnety i wybierz najlepszy dla siebie. Aktualną ofertę zawsze znajdziesz na stronie http://fanti-fitness.pl/cennik. Zresztą warto tam zaglądać, żeby doczytać o aktualnościach, promocjach, ogólnie wiedzieć co dzieje się w naszym klubie.

Zdecydowanie zachęcamy do kupienia karnetu, bo wtedy będziesz zmotywowany do regularnej obecności na treningu. Dobrze, gdyby udało Ci się znaleźć kompana do ćwiczeń (tylko takiego, który będzie Cię motywował, a nie pomagał szukać wymówek!). Ale, jeśli takiego nie masz to z pewnością, jeśli będziesz chciał, poznasz na siłowni. Ludzie zazwyczaj ćwiczą o stałych porach, więc często mimowolnie spotykają się w siłowni.

 

Krok 3. Co zabrać.

– ubranie do treningu - trendy bywają różne, ale na początek (i nie tylko) najlepszy będzie dres i bawełniana koszulka. Ważne żeby ubranie było wygodne i nie krępowało ruchów;

– buty sportowe - wygodne i na płaskiej podeszwie;

– ręczniki - mały na trening i duży, jeśli po treningu masz zamiar wziąć prysznic;

– żel, szampon, klapki;

– pomyśl też o rękawiczkach - ochronią dłonie przed odciskami. Z czasem, kiedy będziesz używał coraz większych ciężarów docenisz je;

– jeśli po siłowni nie wracasz do domu - zabierz przekąskę, np. owoc. Po treningu zgłodniejesz. Zapytaj też w recepcji o odżywkę potreningową: białko czy baton.

 

Krok 4. Idź na siłownię.

Jeśli jesteś pierwszy raz, możesz nie mieć rozeznania co gdzie jest, czy jak działa. Nie przejmuj się - nasi pracownicy z pewnością wszystko Ci powiedzą. Jeśli masz jeszcze wątpliwości - pytaj! Przebierz się w szatni w swój strój, resztę rzeczy zostaw w szafce. Na salę ćwiczeń zabierz tylko ręcznik, kluczyk od szafki i coś do picia. Na recepcji możesz kupić wodę (najlepszy wybór), izotonik lub inny fit drink. 
Zobacz również

Co pić na treningu

Ciało ludzkie w ponad 75% składa się z wody. Zależna jest od niej każda komórka, każdy organ i tkanka.Podczas treningu potrzebujemy więcej niż zwykle płynów. Co, jak i kiedy pić przeczytasz w tym artykule.

Dieta na urlopie

Lato. Słońce. Piękne opalone ciało... I dylemat: wysłać dietę na urlop, czy zabrać ze sobą? Znajdziesz tu kilka skutecznych porad, jak wrócić z wakacji bez nadprogramowych kilogramów.

Pilates

Pilates kojarzy Ci tylko się z leżeniem na macie? Zobacz, jakie efekty możesz uzyskać.

Postanowienie czy cel?

Zobacz, jak zwykłe marzenie zamienić w cel. I jak go osiągnąć!