Pilates

        Joseph Pilates stworzył metodę, która pozwala wzmacniać się, wysmuklając sylwetkę. Efektem nie są napompowane mięśnie, tylko gibkie ciało i płaski brzuch. Nawet po urodzeniu trójki dzieci. Dowód? Uma Thurman i Claudia Schiffer. Zazdrościsz im sylwetki? Super, bo to doskonały powód, by zacząć ćwiczyć.

Siła od środka

„Moc tej metody wynika z angażowania mięśni głębokich miednicy i tułowia, które są najczęściej pomijane w treningach. Płaski brzuch jest efektem ubocznym – mówią znawcy tematu – Pracuje nie tylko korpus, ale dosłownie całe ciało.

Nogi i ręce wzmacniają się, mięśnie ładnie smukleją. Stawy stają się bardziej elastyczne, a ciało zwinne”.

Postawa idealna

Nie potrafisz chodzić w szpilkach albo się garbisz? Już niedługo. „Pilates niemal natychmiast poprawia postawę, a z czasem daje siłę, elastyczność i niebywałą świadomość ciała – mówi trenerka – Sedno tej techniki polega na zastąpieniu złych, asymetrycznych nawyków ruchowych poprawnymi wzorcami”.

Zdrowy kręgosłup

Kręgosłup dostaje mocne wsparcie i zyskuje elastyczność. Jeśli dużo siedzisz w ciągu dnia lub narzekasz na bóle krzyża, pilates będzie dla Ciebie jak masaż.  

Lepszy seks

Seks też zyskuje dzięki pilatesowi. Docierasz nim głęboko. Naprawdę głęboko, do samego dna miednicy. Jak w ćwiczeniach Kegla. Efekty są intensywne.[1][1] Źródło WH 
Zobacz również

Co pić na treningu

Ciało ludzkie w ponad 75% składa się z wody. Zależna jest od niej każda komórka, każdy organ i tkanka.Podczas treningu potrzebujemy więcej niż zwykle płynów. Co, jak i kiedy pić przeczytasz w tym artykule.

Dieta na urlopie

Lato. Słońce. Piękne opalone ciało... I dylemat: wysłać dietę na urlop, czy zabrać ze sobą? Znajdziesz tu kilka skutecznych porad, jak wrócić z wakacji bez nadprogramowych kilogramów.

Postanowienie czy cel?

Zobacz, jak zwykłe marzenie zamienić w cel. I jak go osiągnąć!

Tłuszcz na brzuchu

Poznaj mity o spalaniu nadmiaru tłuszczu z brzucha. Zobacz na co szkoda czasu i często pieniędzy, a co naprawdę przynosi pozytywny efekt.